Regulamin

Cudowna zakładka, której nie może zabraknąć. Raczej każdy wie czym jest regulamin, a jeśli nie... Regulamin to zbiór obowiązków, nakazów i zakazów. Określa wewnętrzne zasady postępowania w organizacji, a w tym wypadku na naszym blogu. Nie należy uważać, że regulamin ma na celu zniechęcić Was. Nie jest on ani "ciężki", ani "nieznośny". Istnieje dla Waszego dobra, ale również dla dobra bloga. Pomaga on w całym funkcjonowaniu, zawarte w nim zasady informują o tym co można, a czego nie. Co jest wymagane, jak należy się zachowywać. 
Administracja zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu bez szczególnego powodu. Nie zapoznanie się z regulaminem nie zwalnia z jego przestrzegania.
Ostatnia aktualizacja: 11.12.2015 r.

1. Ogólnie.

   Dołączając do bloga akceptujesz wszystkie zasady zawarte na naszej stronie. Nie przestrzegając regulaminu musisz liczyć się na konsekwencje. Takowe "karniaki" mogą być różne, od zwykłego upomnienia po wywalenie z bloga. To zależy jaką zasadę się złamie. Jeśli chodzi o upomnienia, po pięciu ostrzeżeniach można spaść ze stanowiska, zostać zawieszonym. Ktoś zbiera więcej, tylko do dziesięciu, ponieważ wtedy usuwamy takiego członka. Staramy się utrzymać miłą atmosferę na blogu, prosimy więc o to samo i Ciebie. Dlatego jeśli masz zamiar kogoś po prostu obrazić bądź zacząć się wywyższać czy coś takiego, weź i nam tego oszczędź. Nie wszystko jest idealne. Swoje własne sprawy załatwiaj prywatnie, a nie na forum wszystkich członków. Unikniesz w ten sposób niepotrzebnych nieporozumień i będziesz mieć nieco większą pewność, że osoby trzecie się nie wtrącą. Prosimy by nie kopiować niczego z "Vanilj" na inne blogi i odwrotnie. Technika "kopiuj--->wklej" naprawdę nie jest dobra, poza tym to świadczy o Tobie, że jesteś osobą mało kreatywną i nie masz szacunku do pracy innych. Tworzysz cokolwiek na bloga - postaraj się, poświęć temu trochę więcej czasu. "Blog nie zając, nie ucieknie." Jeśli nie masz czasu, napisz o tym. Wiemy, że praktycznie żadna osoba nie siedzi przed ekranem cały dzień. Poinformuj również o nieobecności, by uniknąć niepotrzebnych, często niemiłych, rozmów. Taka informacja naprawdę ułatwia pracę na blogu. To samo tyczy się nas, administracji. Nie siedzimy dwadzieścia-cztery godziny na dobę, zdarza się nam mieć jakąś nieobecność z przyczyn osobistych (np. kara, wyjazd). Fakt, staramy się zrobić wszystko jak najszybciej, ale czasami wiele czynności pochłania naprawdę wiele czasu. Prosimy o cierpliwość - w skład administratorów i moderatorów nie wchodzą maszyny! Przejdźmy teraz do błędów. Widzisz, że gdzieś pojawił się jakiś byczek? Napisz o tym, spróbujemy poprawić go w trybie natychmiastowym (zazwyczaj). Mile widziane są korekty, ponieważ czasami naprawdę trudno jest to wszystko ogarnąć. Jeśli ktoś posiada w miarę ciekawy pomysł na stronę, może śmiało go przedstawić. Szukamy osób aktywnych, takich które zaangażują się w życie naszego ośrodka. W końcu jeśli są upomnienia, mogą być i pochwały. Staramy się odpowiadać na każde pytanie, oczywiście w zakresie swojej wiedzy. Chamskie odzywki są już złamaniem pierwszej części. Jeśli po prostu nie wiesz, napisz o tym i spróbuj przekierować pytającego do osoby, która będzie w stanie udzielić odpowiedzi. Na koniec: Wulgaryzmy, tzw. podwórkowa łacina, nie są zabronione, ale prosimy o umiar. Nie wygląda to zbyt dobrze, kiedy co drugie słowo to przekleństwo.

2. Postacie.

   Pewnie zauważyłeś, że nie tworzysz jednej postaci, ale dwie - czyli duet. Spokojnie, to jest praca tylko na początku, ponieważ opowiadania liczą się od duetu, a nie pojedynczej jednostki. Cóż, zanim przejdziemy dalej, poinformujemy o limicie, który obowiązuje. Przeciętny członek może stworzyć, aż trzy duety (co nam daje sześć postaci). W zależności od zaangażowania limit ten może się zwiększyć. Należy pamiętać, że każda dwójka musi być aktywna. Nie rób więcej niż tyle ile potrzeba. Nawiązując do wcześniejszej części regulaminu, postaraj się przy tym. Jeśli dany duet Ci się znudzi, nie licz, że wszelkie osiągnięcia przejdą na inny. Oczywiście, w naszych oczach masz tam jakiś plus, jednak każdy dubel (nie licząc paru punktów w formularzu) zaczyna od nowicjusza. Staraj się tworzyć postać, z którą będzie się łatwo i ciekawie pisało. Nie każdy przepada za ubóstwiającymi krew, mrocznymi "cielakami". Poza tym coraz więcej powstaje takich charakterów i to staje się po prostu nudne. Mroczne cielaki były... To teraz super-ultra-mega koksy. Błagamy, oszczędź sobie kreowania osoby, która praktycznie pod każdym względem jest idealna. Nie należy jednak tego odbierać, że każdy ma tworzyć kogoś kto nic nie potrafi, kogoś kto nic nie rozumie. Po prostu stwórz taki charaktery, które będą oryginalne i łatwe do zrozumienia, następnie dobierz umiejętności. Ze specjalnymi ataki można zaszaleć, ale pamiętaj, że silna moc musi mieć swoje źródło. Dodatkowo nie możesz trwale uszkodzić bądź zabić czyjejś postaci bez zgody jego właściciela. Radzimy by niektóre punkty w formularzu się nie powtarzały (np. imię, wygląd). Co do obrazka... Bezpośredni link URL grafiki tak jak jest napisane w zapisach. Nie powinno to być zdjęcie zwykłego wilka czy osoby, jeśli komuś jednak bardzo zależy - możemy pozwolić na foto-manipulację, ale tylko na zwierza. Co do starzenia się postaci. Człowiek starzeje się według woli sterującego w regularnym czasie, należy wybrać częstotliwość postarzania oraz ilość dodawanych miesięcy/lat. Natomiast wilki starzeją się co dwa tygodnie o dwa miesiące, najczęściej będzie to gdzieś w okolicach soboty. 

3. Opowiadania

   Szybko i na temat, bo nie ma co się tu rozpisywać. Minimalna ilość słów w opowiadaniu wynosi trzysta słów. Praca, która nie spełni tego wymagania nie zostanie dodana. Prosimy o przestrzeganie zasad ortografii, interpunkcji oraz składni. Wbrew pozorom - nie jest to takie trudne. Jeśli jednak masz z tym problem, poinformuj nas o tym. Opowiadanie powinno zawierać więcej opisów niżeli dialogów, staje się wówczas ciekawsze i niekiedy łatwiejsze do przeczytania. Tobie zostawimy rodzaj stosowanej narracji, ponieważ nie jesteśmy w stanie stwierdzić czy wszystkim będzie się pisać lepiej jako "obserwator". Niektórzy mogą woleć wcielić się w rolę jednej z postaci ze swojego duetu. Ktoś jeszcze będzie chciał pisać raz jako człowiek, a raz jako wilk. Tak więc wybierz jak chcesz. Używaj czasu, który Ci odpowiada. Uważaj jednak, ponieważ każde opowiadanie jest ważne i należy je zastosować we własnych pracach (uwzględniamy również formularze). Pisać można samemu bądź z kimś. No i kolejna prośba, mianowicie piszcie tak, aby nikt nie miał zbyt wielu opowiadań do dokończenia, a ktoś inny nie miałby w ogóle niczego do kontynuacji. Wiele osób chciałoby wprowadzić efekty tekstu, na przykład pogrubienie. Taka opcja jest możliwa, wystarczy odpowiednio oznaczyć dany fragment: b - pogrubienie, i - kursywa, u - podkreślenie, s - skreślenie. Taki fragment powinien w wiadomości do administracji wyglądać mniej-więcej tak: (u) Zwykłe podkreślenie tekstu. (u). Spokojnie, zobaczymy to i zastosujemy. Prace powinny pojawiać się przynajmniej raz na tydzień, mimo tego w każdym miesiącu wszystkie duety mają mieć przynajmniej cztery zaliczone opowiadania (wyjątkami są nieobecności).

"Chcąc dotrzeć do celu, nie zapominaj o zasadach."

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz